Rezerwa

Ośrodek przyrodniczo-łowiecki w Ciemniku 

Przez 20 lat Koło nie posiadało własnego lokum mogącego służyć zebraniom myśliwych, organizacji imprez, szkoleń a także jako miejsce odpoczynku, przygotowania ciepłej strawy itp. 
Upatrzono sobie leżący na terenie obwodu, młyn wodny nad rzeką Iną nieopodal jeziora Krzemień. Młyn był nieczynny od kilku lat i mocno zdewastowany. Z drugiej strony rzeki stała tzw. „młynarzówka” – starszy młyn przerobiony na mieszkanie dla rodziny młynarza. Młynarzówka była zaniedbana. Obok tych obiektów był zbiornik retencyjny, z którego woda specjalnym kanałem płynęła do młyńskiego koła uruchamiając je do pracy. 
Objęcie nieruchomości w faktyczne użytkowanie nastąpi w dniu datowany 15 czerwca 1977 r. 
Ze środków „Kniei” finansowano generalny remont i adaptację obiektów na potrzeby Koła. W obiektach odbywamy Walne Zgromadzenia Koła, posiedzenia Zarządu i Komisji Rewizyjnej, spotkania z kontrahentami Koła, szkolenia dla kolegów myśliwych, np. dot. szacowania szkód łowieckich i innych przepisów. Tu odbywały się spotkania z sołtysami okolicznych wsi i z dziećmi – także przy choince ze św. Mikołajem. Były też organizowane składkowe zabawy sylwestrowe, biesiady po polowaniach hubertowskich. W obiektach znadują się pokoje gościnne dla myśliwych i gości
W świetlicy zgromadzone są wszystkie pamiątki związane z działalnością Kola.

zobacz galerie
Młyn
Młynarzówka
 
 
kliknij na obraz, aby powiększyć i otworzyć galerię
 

 

 


KOŁO ŁOWIECKIE
KNIEJA
w Szczecinie