Rezerwa

 Aktualności w Kole Łowieckim Knieja

W dniu 04.11.2023 odbyło się polowanie Hubertowskie na obwodzie 186 Dobrzany przed polowanie ślubowanie  złożyło dwóch młodych myśliwych kol. Tomasz i Krzysztof. Kierownikiem polowania i królem został łowczy koła kol.  Zbigniew. Na zakończenie polowania obok wiaty w OPŁ w Ciemniku odbył się chrzest myśliwski kol. Tomasza  któremu św. Hubert poszczęścił dzikiem. W dniu następnym tj. 05.11.2023 r. odbyła się msza św. w kościele w  Ciemniku poświęcona za kol. i sympatyków koła którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Po mszy odbyło się w  świetlicy spotkanie rodzinne.
 
wiecej w galerii foto
 
  
"Myłkus na rozpoczęcie sezonu"
 
Ciekawego myłkusa na rozpoczęcie sezonu łowieckiego 2020/21 pozyskał kol. Radosław Lipka w obwodzie Łowieckim 108 Resko w rejonie wsi Lubień Dolny. Rogacz w tym rejonie był widywany już kilkukrotnie a łut szczęścia i łaska Świętego Huberta pozwoliły pozyskać tak ciekawe trofeum . 
 
więcej w galerii foto

sceny z polowania

 
 
I Ogólnopolski Hubertus Dian odbył się w dniu 16.11.2019 r w obwodzie Koła Łowieckiego "ŻUBR" w Szczecinie. Nasze Koło reprezentowały dwie Koleżanki Dorota Kociełowicz Laska oraz Anita Wasiuk.
 
więcej w galerii foto
 
W dniu 10 listopada odbył się w kościele w Ciemniku ODPUST z okazji ŚW. HUBERTA w którym uczestniczyli członkowie i sympatycy koła. Po mszy uczestnicy spotkali się na świetlicy w OPŁ w Ciemniku .
 
więcej w galerii foto
 
  
Od 06.09.18 do 15.09.18 w obw 108 i od 09.09.18 do 14.09.18r w obw 186 odbyło się polowanie dewizowe na j.byki. Na polowaniu pozyskany został rekordowy j.byk o masie wieńca 12 kg. Szczęśliwcem jest Eric Voss.
 
więcej w galerii foto
 
 
Dnia 04.08.18r w Ciemniku Zarząd Kola zorganizował spotkanie integracyjno-dożynkowe. Udział brali członkowie z rodzinami, oraz zaproszeni goście. Dla dzieci zorganizowane zostały zawody strzelania z wiatrówki, a dla pozostałych obfite przekąski z huczną zabawą do północy 
więcej w galerii foto
 
 
W dniach 20.07.18r - 22.07.18r odbyło się w obw 186 indywidualne polowanie na rogacze o puchar statuetkę " SUPER ROGACZA KŁ KNIEJA w SZCZECINIE. Udział brało 15 członków naszego koła i 3 gości . Na pokocie było 15 rogaczy. Komisja wyłoniła jednogłośnie że statuetkę otrzyma gość kol. Marek Miazga, natomiast II miejsce gość kol. Eric Voss.
 
więcej w galerii foto
  
 
W dniu 21.04.2018 r. w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim w Ciemniku odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Łowieckiego ,,Knieja" w Szczecinie.
 
więcej w galerii foto
 
 
W dniu 22.01.2017 r. członkowie Koła Łowieckiego ,,Knieja" Szczecin w raz ze Strzeleckim Stowarzyszeniem ,,Batalion" ze Stargardu przeprowadzili akcję "wnyk" na terenie obwodu łowieckiego 186 Dobrzany. Akcja "wnyk" miała na celu kontrolę łowiska pod kontem wnykarstwa - zakończono ją ogniskiem pieczoną kiełbasa oraz żurkiem.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 05.11.2016 r w łowisku Dobrzany odbyło się Hubertowskie polowanie zbiorowe. Polowanie prowadził Łowczy Zbigniew Chudzik , pomocnik Władysław Pilkiewicz. Uczestniczyło 35 myśliwych. Na pokocie znajdowały się 3 dziki, 2 j.łanie i 1 daniel łania. Królem polowania został Grzegorz Pilkiewicz, v-ice królem M. Wojtasiewicz i II vice- królem J. E. Sawka. Królem pudlarzy został Piotr Bojko.
  

więcej w galerii foto

 
W dniu 13.08.2016 r. w Ciemniku miało miejsce spotkanie integracyjno - dożynkowe. Relacja foto w galerii.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 20.06.2016 r. do Ciemnika KŁ Knieja w Szczecinie gościło wycieczkę 50 uczniów klasy 1 i 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 23.04.1916 r. w Ośrodku Edukacji Łowieckiej w Ciemniku odbyło się Walne Zgromadzenie członków KŁ Knieja w Szczecinie. Relacja w fotogalerii
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 9.04.2016 r w łowisku Lisowo rejon 4 wymienione zostało pokrycie dachowe w paśniku.

więcej w galerii foto

 
W dniach 13-14.02.2016 r w obw 186 miało miejsce próbne liczenia zwierzyny . Wytycznyne RDLP, organizator Nadleśnictwo Dobrzany, przy współudziale Koła Łowieckie Ryś-Stargard, Jeleń-Maszewo, Rogacz- Stargard i Knieja w Szczecinie.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 29.08.2015 r. w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim w Cieminku odbyło się spotkanie integracyjno-dożynkowe w którym uczestniczyli członkowie koła wraz z rodzinami i zaproszeni goście.

więcej w galerii foto

 
  
W dniu 29.04.2015r myśliwy z Koła Łowieckiego "KNIEJA" w Szczecinie Radosław Lipka został zaproszony do przedszkola publicznego nr. 62 "Baśniowe" przy ulicy Jasnej w Szczecinie,gdzie w ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach małych i dużych zwierząt żyjących w naszych lasach, ptactwie łownym oraz sposobach ich dokarmiania i różnych zachowaniach ludzi w "domu" zwierząt.Opowiadał też leśne ciekawostki .Z zaciekawieniem dzieci oglądały zdjęcia,oraz trofea łowieckie. 
Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety związane z lasem . Spotkanie to dało dzieciom wiele radości, przeżyć, poszerzyło zasób wiedzy i "leśnego" słownictwa.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 25.04.2015 r w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim Koła Łowieckiego Knieja Szczecin odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze

 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 6.12.2014 r. odbyło się polowanie zbiorowe w obw. 186 Dobrzany - łowisko Lisowo. Kierownik polowania był kol. Z. Chudzik.
Królem polowania został kol. J. Pizoń v-ce król kol. Zbigniew Chudzik. W związku z tym, że polowania odbyło się w "Mikołajki" każdy uczestnik polowania otrzymał skromny upominek.
 

więcej w galerii foto

 
  
16.08.2014 r. w Ciemniku odbyły się uroczystości związane z 60 rocznicą powstania Koła Łowieckiego Knieja w Szczecinie. Uroczystości rozpoczęto mszą polową. Podczas uroczystości zaproszeni goście wręczali upominki i składali zyczenia. Udekorowano zasłużonych członków odznaczeniami łowieckimi. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich uczestników na biesiadę myśliwską. Serwowano głównie dania z dziczyzny.
 

więcej w galerii foto

 
 
21.06.2014 r. w obwodzie 108 Resko - członkowie koła KNIEJA zabezpieczali pastuchem elektrycznyn pola przed szkodami.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 26.04.2014 r. w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim w Ciemniku odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Łowieckiego ,,Knieja" w Szczecinie.

 

więcej w galerii foto

 
  
W dniu 05.04.2014 r na strzelnicy w Pucicach odbyło się przystrzelanie broni oraz zawody strzeleckie o puchar Prezesa .W strzelaniu z broni kulowej 
I miejsce zdobył kol. Michał Pieczyński
II miejsce kol. Jarosław Pizoń
III miejsce kol Grzegorz Pilkiewicz
 

więcej w galerii foto

 
W dniu 27.04.2013 r, w Ciemniku odbyło sie Walne Zgromadzenie członkow KŁ Knieja w Szczecinie
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 13.04.2013 r. na strzelnicy "Krzywy Dzik" w Nowogardzie odbyło się przystrzeliwanie broni pod nadzorem instruktora kol. Stanisława Serdyńskiego
 

więcej w galerii foto

 
   
W dniu 04.11.2012 r. w kościele w Ciemniku o godz. 11 odprawiona została msza Hubertowska. Po mszy członkowie 
koła z rodzinami oraz sympatycy spotkali się na skromnym poczęstunku w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim w 
Ciemniku zorganizowanym przez Zarząd Koła. Na uroczystość tę zaproszony został Senator Sławomir Preiss
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 03.11.2012 r. odbyło się uroczyste polowanie Hubertowskie w obwodzie 186. Kierownikami polowania byli J. Bojko T. Wierzbicki. Królem polowania został Z. Chudzik. vice M. Pieczyńki i E. Grzegółka. 
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 21.10.2012 r. w Płotach odbyła się Msza Hubertowska z udziałem pocztu sztandarowego, zespołu sygnalistów oraz zarządu koła naszego koła. Msza organizowana jest wspólnie z KŁ "Eskulap", KŁ "Knieja" Resko i KŁ "Żubr" w Szczecinie.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 26.09.2012 w OPŁ w Ciemniku odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczo-łowieckiej dla uczniów Szkoły 
Podstawowej Nr 4 ze Stargardu Szczecińskiego 
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 13.09.2012 r w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim Koła Łowieckiego Knieja Szczecin W Ciemniku odbyło się spotkanie uczniów kl I Gimnazjum W Marianowie na którym zapoznano uczniów z funkcjami lasu, formami ochrony przyrody oraz zasadami łowiectwa. Po prezentacjach uczniowie udali się na spacer po lesie. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczoną kiełbasą.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 18.08.2012 r w obwodzie 186 Dobrzany odbyło się polowanie zbiorowe rozpoczynające polowania na dzikie kaczki. Kierownikiem polowania był kol Mariusz Maruszak
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniach 30.07 do 02.08.2012 w obwodzie 186 Dobrzany odbyło się polowanie dewizowe na sarny rogacze. Pozyskano 23 szt. 
 

więcej w galerii foto

 
   
Pod koniec lipca w obwodzie nr.186 rozpoczęłu się żniwa. W obwodzie znajdują sie 23 paśnki w ktorych gromadzona jest karma dla zwierzyny. 

więcej w galerii foto

 
 
W dniach 12-16 maja 2012 r. na terenie ob. 108 miały miejsca polowania na kozły z udziałem mysliwych dewizowych.
 

więcej w galerii foto

 
   
W dniu 22.04.2012 r. w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim Koła Łowieckiego ,,Knieja" Szczecin w Ciemniku odbyło się Walne Zgromadzenie członków koła, na którym podjęte zostały uchwały dotyczące działalności koła w sezonie 2012/13 oraz podsumowano sezon łowiecki 2011/12. Prezes Koła Łukasz Plaskacz wręczył puchary dla zwycięzców zawodów w strzelaniu kulowym oraz śrutowym i upominki dla myśliwych wyróżniających się w działalności na rzecz koła. 

więcej w galerii foto

 
Na strzelnicy w Pucicach odbyło się coroczne przystrzeliwanie broni przez członków KŁ "Knieja" w Szczecinie
 

więcej w galerii foto

 
   
W dniach 2-3 marca 2012 roku na terenie Nadleśnictwa Resko obyło się liczenie zwierzyny
 

więcej w galerii foto

 
 
W miesiącu lutym w obwodzie  186 rozpoczęto wiosenne dookarmianie zwierzyny.
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 12.02.2012 r w obwodzie 186 odbyło się liczenie zwierzyn. W liczeniu uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa Dobrzany i członkowie Koła Łowieckiego ,,Knieja" Szczecin. 
zobacz więcej
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 14.01.2012 r. w obwodzie 186 Dobrzany odbyło się Polowanie Noworocznego. Kierownikiem polowania był Władysław Pilkiewicz. Królem polowania został Jarosław Pizoń v-ce królem Wojciech Rawicki, drugim v-ce królem został Konrad Lalurny, który jednocześnie strzelił pierwszego swojego dzika. W związku z tym odbył się chrzest myśliwski.
zobacz więcej
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 31.12.2011 r. w obwodzie 108 - Resko, odbyło się polowanie sylwestrowe. Kierownikiem polowania był Radoslaw Lipko.
zobacz więcej
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 24.12.2011 r. w obwodzie 186 odbyło się tradycyjne Polowanie wigilijne. Kierownikem polowania był Prezes Koła Łukasz Plaskacz.
zobacz więcej
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 3.12.2011 r. w obw. 186 odbyło sie polowanie zbiorowe. Kierownikiem polowania był Zbigniew Chudzik. Więcej w galerii foto.
zobacz więcej
 

więcej w galerii foto

 
 
W dniu 20.11.2011 r. w kościele parafialnym w Płotach odbyła się msza hubertowska. Mszę zorganizowały tradycyjnie cztery koła łowieckie - "Żubr" Szczecinie, "Eskulap" Stargard,  "Knieja" Resko i "Knieja" Szczecin. Wystapiły poczty sztandarowe ww. kól. Mszę uświetnił zespół sygnalistów mysliwskich "Dobrzański Złoty Szpon" z KŁ Knieja w Szczecinie.
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 05.11.2011 r. na obwodzie 186 Dobrzany odbyło się polowanie hubertowskie. W dniu 6.11.2011 w kościele w Ciemniku odbyła się tradycyjna Msza Hubertowska.
zobacz wiecej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
  
W dniu 29.10.2011 r. polowaniem zbiorowym w obw. 108 Resko rozpoczęto sezon polowań zbiorowych. 
Kierownikem polowania był Wiktor Pizoń.
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
    
W dziale "INFORMACJE" znajdują sie fotografie byków pozyskanych przez członków koła
 
 
W dniach 13-14 sierpnia 2011 r. podczas obchodów Dni Ińska, KŁ Knieja w Szczecinie zorganizowało Wystawę Łowiecką. Bogato wyposażone stoisko o charakterze edukacyjnym cieszyło sie dużym zainteresowaniem odwiedzających.
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 15.05.2011 r zakończyło się polowanie dewizowe na sarny rogacze w ob. 108. Strzelono 20 rogaczy. Organizatorem było Biuro Polowań FORESTER z siedzibą w Ińsku.
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 06.05.2011 r uczniowie z ZSOSP 2 przy przedszkolu miejskim "Bajkowy Zakatek" w Stargardzie Szczecinskim spotkali sie w Ośrodku Przyrodniczo Łowieckim Ciemniku. Po prezentacj na sali edukacyjnej, uczniowie odbyli wycieczkę na której m.in. oglądali urządzenia łowieckie 
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 30.04.2011 r. w Osrodku Edukacji Łowieckiej w Ciemniku (siedziba koła) odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Łowieckiego "Knieja" w Szczecinie.
zobacz więcej
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 08.01.2011 r. w zwązku z trudnymi warunkami atmosferycznymi utrudniającymi zwierzynie pobierania pokarmu - zarząd koła zorganizował dokarmianie zwierzyny w obw 108 i 186
dokarmianie  w dniu 08.01.2011
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 18.12.2010 r. na obwodzie 186 Dobrzany odbyło się polowanie WIGILIJNE. Po zakończeniu polowania zapalono znicze za Kolegów, którzy odeszli do "Krainy Wiecznych Łowów", oraz dzielono się opłatkiem. Prezes kola złożył życzenia świateczne i zaprosił na poczęstunek.
Polowanie wigilinje 2010 - zobacz
 

zobacz więcej w galerii foto

 
   
W dniu 7.11.2010 r. w kościele pod wezwaniem św. Huberta w Ciemniku odbyła się tradycyjna msza hubertowska, podczas której zostal poświęcony ołtarz wykonany techniką drzeworytu. Ołtarz przedstawia ostatnią wieczerzę. Fundatorem ołtarza byli członkowie koła Kol. Henryk Grzybowski i Juliusz Frąckowiak.
Msza hubertowska i poœwiêcenie obrazu - zobacz
 

zobacz więcej w galerii foto

 
 
W dniu 6.11.2010 w obw. 186 odbyło się Polowanie Hubertowskie. Kierownik Jan Bojko i Tadeusz Wierzbicki.Królem polowania został pierwszy raz w swojej karierze łowieckiej Kol.Piotr Kmet.
Przejd¿ do galerii
 

zobacz więcej w galerii foto

 
W dniu 9.10.2010 w Ośrodku Przyrodniczo -Łowieckim KOŁA ŁOWIECKIEGO KNIEJA SZCZECIN odbyło się spotkanie z dziećmi Domu Dziecka nr 2 ze Stargardu Szczecińskiego. We wrześniu i pażdzierniku Ośrodek odzwiedziły: Szkoła Podstawowa im. Kusocińskiego w Suchaniu, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Szczecinie, Stowarzyszenie mieszkañców osiedla Bukowego Szczecin, Festiwal Nauki - Mieszkañcy ze Szczecina

kliknij na obraz- zobacz galerię foto


KOŁO ŁOWIECKIE
KNIEJA
w Szczecinie